Mbështetur nga Konrad Adenauer Stiftung
AL / EN

Muzeu virtual i ish-kampeve të Maliqit

“Muzeu virtual i ish-kampeve të Maliqit” është filmi i dytë i projektit afatgjatë “Muzeu virtual i komunizmit”, i cili perceptohet si një seri video-muze që ofron informacione historike për periudhën komuniste në Shqipëri, veçanërisht për burgjet politike dhe kampet e dëbimit / punës / internimit. Qëllimi i këtij muzeu është të rindërtojë trashëgiminë materiale të komunizmit dhe ta bëjë atë të arritshme nga të gjithë dhe nga kudo. Ky projekt është fryt i bashkëpunimit midis Fondacionit-Konrad-Adenauer dhe Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit.

Skenari: Luljeta Lleshanaku

Regjia: Elton Baxhaku

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Related Posts